Magic Girls
Hellau here. ;*
Bun venit pe un forum pe care nu te vei plictisii. Suna a cliseu nu ? Fa-ti cont si lasa-ne sa iti dovedim !

AcasaAcasa  HomeHome  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  ParteneriParteneri  

Distribuiţi | 

☆ Luxury Vampire ☆

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

feminin Postari : 2095
Activitate : 4636
I'm : into you ♥♥

MesajSubiect: ☆ Luxury Vampire ☆   Joi 14 Iul - 6:10

Ross era un vampir de lux sau mai bine zis, un vampir ce facea parte din lumea buna. Un vampir ce fuma numai tigari fine din foi de bambus african inmuiate in ulei de trandafir negru de Sicilia. Un vampir cu o casa imensa, ca un conac. Un vampir provenit din stapanii ligii celor cu sange rece, prin a carui corp nu curgea decat venin pur, albastru, a carui inima nu batuse niciodata. Asta era ea. O ucigasa profesionista si pe deasupra si bogata. Parintii ei faceau comert in continentele vecine si nu orice fel de comert, ci comert de carne vie, din a carei vene era extras tot sangele, pana la ultima picatura. Cand ajungeau din nou in micul oras american in care le era casa, ii dadeau fiicei lor o parte din profit, care consta ori in bani, ori in sange, iar restul il vindea celorlalti vampiri fara capatai, care mureau de sete prin tronsoanele intunecate de la periferie. Atat mama, cat si tatal ei erau guvernatori peste lumea vampirica, amandoi avand sange pur. Acum Ross statea neclintita pe fotoliul ei alb, batut in diamante si cugeta asupra unei mici intamplari din trecutul ei. Unui mic minut in care la vederea lui isi simti pulsul, apoi nimic. Pentru ca ea... il nimicise. De atunci n-a mai simtit nimic. Doar sete si o dorinta arzatoare de libertate, pe care peretii vagi ai incaperii ei nu i-o puteau oferi. Cobori incet in living si asculta cum cineva batea la usa conacului, intr-o noapte feerica, plina de luna alba, o noapte in care parintii ei o avertizasera sa nu dea drumul la nimeni, din cauza aparititei unor varcolaci, prin zona. Cum Ross nu era o fire cuminte si intelegatoare, baga cheia in broasca, o rasuci de doua ori si deschise usa.

Sus In jos
HυЬЬa ßυььα`♥
Utilizator super-activ
Utilizator super-activ

feminin Postari : 6491
Activitate : 11921
I'm : Sexy and i know it.♥

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Sam 16 Iul - 1:49

Deborah statea linistita cu un picior intins si unul ridicat pe zidul care ii sprijinea spatele . Se purta ca si cum adineauri nu ea ar fii omorat 2 varcolaci..era foarte calma,vazand ca nu raspunde nimeni la usa inca..mai bate o data..era cam frig afara..adica din ce vazuse la termometre..ea nu simtea frig-ul . Nu simtea nimic .
Se pare ca cineva s-a gandit sa deschida usa..se auzi unui clinchet..insemnand cheia in broasca si pe urma doua rasuciri si usa se deschise . In fata ei statea Ross..Deborah nu o mai vazuse demult..nu stia ce sa faca..sa ii spuna ca i-a fost dor de ea ? Sau sa o imbratiseze ?
Din spatele ei se auzi..un sunet..Deborah sari ca arsa in casa si o trase dupa ea pe Ross..si tranti usa cu putere . Sari si o lua in brate pe Rose..se schimbase mult de cand o vazuse..dar spera ca ramasese aceeasi fata dulce de care ii fusese dor .

Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Sam 16 Iul - 2:06

Totul s-a petrecut atat de repede. Deborah o impinse in casa pe Ross, inainte ca aceasta sa riposteze.
Oh, Deborah ! Vechea ei prietena. Vampirita rebela si neinfricata. Acum doi ani inainte ca parintii ei sa decida sa se mute in Germania, ele doua isi petreceau mai tot timpul impreuna. De altfel erau doua firi destul de diferite si la fel erau si familiile lor.
-Debb, tu esti ? intreba Ross nedesprinzandu-se din stransoarea prietenei ei. Ce mai faci ? Te muti inapoi in America ? Oh, ce tot spun ? Hai, aseaza-te jos ! Pari extenuata.

Sus In jos
HυЬЬa ßυььα`♥
Utilizator super-activ
Utilizator super-activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Sam 16 Iul - 2:10

Tipic Ross..zece intrebari o data . Deborah nu stia caeri intrebari sa raspunda asa ca spuse simplu :
- Mi-a fost dor de tine . Eu sunt..si nu nu m-a mut inapoi..m-am asezat langa ea..si i-am povestit aventura mea..ca m-a luptasem cu 2 varcolaci adineauri si i-am poovestit de fata cu care m-am intalnit .

Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Sam 16 Iul - 6:05

Ross se uita ingrijorata la prietena ei in timp ce aceasta ii povestea intamplarea cu varcolacii si spuse:.
-Dar, Debb... Ce-i cu fata aia si unde sunt parintii tai ? Adica sper sa nu fi venit singura aici !
Ross se astepta la ce e mai rau.

Sus In jos
HυЬЬa ßυььα`♥
Utilizator super-activ
Utilizator super-activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Sam 16 Iul - 8:35

Pe Deborah o ingrozea sa povesteasca trauma familiei..cea recente .
- Parintii mei sunt tinuti prizonieri de EL..(stii tu .. cel care ne-a transformat) . zise Deborah cu lacrimi in ochi..
La fel ca si Ross , Deborah facea parte din cele mai bogate familii ale lumii .
- Am venit aici..ca s-a va cer ajutorul . Sa m-a ajutati sa imi gasesc parintii . Iar cu fata aceea momentan nu stiu nimic..decat ca este o ticaloasa.
Am omis partea ca era lafel de puternica ca si mine si Ross..ca El alegea doar pe cei mai puternici sa ii transforme .

Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Sam 16 Iul - 11:48

Un fior rece o strabatu. Daca in toata povestea asta era implicat si El, nu prea stia cum sa actioneze. In plus parintii ei se intorceau doar peste o luna, o luna in care o prevenisera sa nu intre in belele, iar asta era una mare.
-Debb, daca... De fapt, trebuie sa stiu de ce ii tine El prizonieri pe parintii tai. Am o idee, dar s-ar putea sa nu-ti prea placa... a spus ea cu infrigurare.

Sus In jos
HυЬЬa ßυььα`♥
Utilizator super-activ
Utilizator super-activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Sam 16 Iul - 20:40

- Daca zici sa plecam dupa ei..haideee..dar daca imi zici sa stau..scuze dar maine seara daca imi permiti sa stau plec . zic eu putin posomorata ca trebuie sa ne despartim iar..Nu stiu de ce ii tine .

Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Sam 16 Iul - 22:41

-Nu. N-ai inteles. E vorba si de parintii mei. Cand au plecat si ei mi-au spus ca au primit o invitatie de la El. Ma gandesc ca vrea sa-i foloseasca pe toti pentru a crea o noua armata de vampiri. Iar asta... daca ma gandesc bine, ar insemna sfarsitul pentru paintii nostri. Fara venin in corp nu vor mai putea trai. Acum intelegi ? Poate daca era altceva... dar asa chiar nu cred ca e o idee buna sa mergem. Vom muri si noi. Si daca vom muri si noi vor fi din ce in ce mai putini vampiri nobili. Vom fi intr-un fel pe cale de disparitie. Iar fata aia... Daca totusi am putea vorbi cu ea ? Daca ea stie ce cauta El defapt ? Trebuie sa o cautam. Cat mai repede ! spuse Ross ingrijorata.

ooc: pai, mai trebuie sa gasim pe cineva sa intre in rpg-ul asta.

Sus In jos
HυЬЬa ßυььα`♥
Utilizator super-activ
Utilizator super-activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Dum 17 Iul - 3:59

ooc : Cryss trebuie sa fiu..ea este fata aceea

bin : - Sincer..si eu m-am gandit la asta..dar... eu zic sa ii suni sau sa faci ceva ca sa imi zic daca sunt bine si pe urma punem planul..oke ?

Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Dum 17 Iul - 6:58

Ross. Lua in mana telefonul mobil si apa butonul `Call` din dreptul numarului mamei ei. Astepta cel putin un minut dar nu raspunse, apoi inchise pentru ca intra casuta vocala.
-Nu raspund. Iar asta e total neobisnuit. Mama isi tine mereu telefonul pe-aproape. Trebuie neaparat sa o cautam pe acea fata.

Sus In jos
HυЬЬa ßυььα`♥
Utilizator super-activ
Utilizator super-activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Dum 17 Iul - 7:35

Deborah nu isi dorea compania fetei aleia..nu o putea suporta..de ce eaa ?!
- Ok..in fine..sa mergem..deci..mai intai sa o gasim pe ea .

Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Dum 17 Iul - 8:11

Ross si Debb pasira nesigure pe aleea intunecata. Pretutindeni se auzeau tipete scurte, apartinand in mare parte muritorilor secatuiti de sange de catre vampiri. La capatul aleei se zarea in ceata o umbra intunecata. Umbra unei vampirite insetate.
-Sa mergem. spune Ross.

ooc: Trebuie sa continue Criss acum.

Sus In jos
C.
Designer
Designer

feminin Postari : 2976
Activitate : 6917
I'm : back.

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Dum 17 Iul - 11:17

Savannah se hranea pentru a treia oara in seara aceea. Gasise prada buna. Sangele adolescentelor era atat de fin, incat drogurile pe care le luasera erau ca un condiment pus pe sange. Le supse sangele pana la ultima picatura, dupa care se sterse cu mana in coltul gurii, pentru a se curata. Simti ca cineva o urmarea si inhala sa vada cine era. Acea Deborah.
    - Ce vrei? intreba ea, plictisita.

Sus In jos
http://alittleaftermidnight.tumblr.com/
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Dum 17 Iul - 11:37

Ross nu simtea pentru prima data mirosul acelui sange tanar, imbibat in ademenitoare droguri clasice. Sange pe care-l consumase foarte rar, ea tinand destul de mult la sanatatea ei, chiar daca era vampir.
-Tu trebuie sa fii Savannah. spuse Ross zambind din coltul gurii. Si am venit ca sa iti facem o propunere. adauga ea intinzandu-si mai mult zambetul si intinzandu-i mana vampiritei.

Sus In jos
C.
Designer
Designer

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Dum 17 Iul - 14:24

Savannah ezita sa dea mana si, practic, nici nu o dadu. Doar isi puse mainile in sold, indiferenta.
    - Nu, multumesc. spuse sarcastic.
    Apoi facu cativa pasi pana dupa vampirite, tocurile sale rasunand pe aleea intunecata.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Dum 17 Iul - 20:46

Ross isi retrase mana.
-Uite care-i oferta mea. Tu ne spui ce stii despre planurile Lui si in functie de ce raspuns imi dai vei primi o recompensa... hranitoare, ca sa zic asa. spuse Ross stergandu-si partial zambetul.

Sus In jos
C.
Designer
Designer

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Lun 18 Iul - 0:52

Savannah pufni, intorcandu-se razand cu pofta.
    - Hrana imi pot procura si singura, multumesc frumos, insa ceea ce vreti voi nu merita nici cea mai consistenta hrana din lume.
    Un gand ii veni in minte, pe care i-o lumina.
    - Doar daca...am parte de sangele lui Deborah. Un supt = o informatie. 10 supturi = 10 informatii = Debby a voastra moarta. Acceptati oferta sau plecati.
    Era sigura ca fetele nu aveau sa accepte, fapt pentru care pleca, fugind ca vantul.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Lun 18 Iul - 5:33

Ross o impinse pe Deborah in spatele ei si spuse increzatoare:
-Si chiar nu crezi ca ai avea, ceva, orice, in afara de sangele lui Deborah, pe care ti-l doresti atat de mult ?

Sus In jos
C.
Designer
Designer

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Lun 18 Iul - 10:09

Savannah gandi.
    - Nu. raspunse sumbru.
    Nu avea chef de fetele acelea.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Mar 19 Iul - 0:09

-Ce-ai zice de sangele meu ? Deborah nu cred ca ar fi o partida atat de buna pentru tine. spuse Ross, incercandu-si din nou norocul.

Sus In jos
C.
Designer
Designer

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Mar 19 Iul - 1:06

- Nu! striga ea din departare.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Mar 19 Iul - 2:24

Ross se uita speriata la Deborah. Chiar daca era vorba despre sangele ei, ea dorea cu tot dinadinsul sa stie ce se petrece.
-Asteapta !

ooc: de-aici cred ca va trebui sa continue Ella cand o sa se intoarca.

Sus In jos
HυЬЬa ßυььα`♥
Utilizator super-activ
Utilizator super-activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Dum 24 Iul - 12:11

ooc : Im hereee

bin : Deborah ramasese socata de propunerea vampiritei . Nu ii putea cere asa ceva ! Dar trebuia sa isi gaseasca parintii..asa ca numai ezita . Deborah facu un pas inainte in fata lui Ross si zise cu tarie in glas catre Savannah :

- Accept sa iti dau sangele meu..dar tu trebuie sa ne zici..tot ce dorim .

Era socata din nou de ce ii iesea din gura..nu isi putea stapani vorbele..sau poate ca nu vroia ! Facu inca un pas inainte si se intoarse spre Ross :

- Daca eu mor te rog sa im ajuti parintii sa ajunga teferi acasa..si sa ai grija ca tu sa preiei totul in locul meu .

Isi dorea sa faca asta cu adevarat .

Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   Dum 24 Iul - 20:55

-Bineinteles ca voi face tot ce voi putea ! spuse Ross prietenei sale.
Si apoi, uitandu-se la Savannah:
-Asculta. Ca sa obtii asta va mai trebui sa respecti niste conditii. Eu iti pun o intrebare, tu imi raspunzi si apoi poti sa-ti iesi rasplata. Si tot asa pana consideram ca e de-ajuns. Aaa. Inca ceva. Sper ca stii in ce te bagi daca ma minti. Chiar daca esti puternica, tot iti voi putea gasi punctul slab. Si la tine e putin cam evident. zambi ea.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ☆ Luxury Vampire ☆   

Sus In jos

☆ Luxury Vampire ☆
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic Girls :: Vampire Blood-
Mergi direct la: