Magic Girls
Hellau here. ;*
Bun venit pe un forum pe care nu te vei plictisii. Suna a cliseu nu ? Fa-ti cont si lasa-ne sa iti dovedim !

AcasaAcasa  HomeHome  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  ParteneriParteneri  

Distribuiţi | 

Midnight confessions

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Choco Freak <3
Membru
Membru

feminin Postari : 402
Activitate : 2698
I'm : always dreaming

MesajSubiect: Midnight confessions   Dum 24 Iul - 12:22

Kyoya se zvarcolea in pat. Avea un somn agitat cauzat de un vis. erau el si Jun. Se tineau in brate si se sarutau. La un moment dat, Jun se desprinse de el si incepu sa se indeparteze fara sa zica nimic. Kyoya incepu sa alerge dupa el strigandu-l, dar prietenul lui nu dadea niciun semn ca l-ar auzi, Ba chiar se indeparta din ce in ce mai mult de el.
    Se trezi strigandu-l si incepu sa gafaie. Isi trecu mana prin par ca sa se mai calmeze. Imagini din vis ii tot reveneau in cap iar inima ii batea cu putere. isi atinse usor buzele dorind parca sa simta din nou sarutul lui Jun.
    Era inca destul de confuz in privinta faptului daca il placea sau nu.
    De obicei, daca avea un vis care ii ridica intrebari iesea sa se plimbe. aerul noptii il linistea si ii limpezea gandurile.
    Asa facu si de data asta. Deschise geamul si sari in curte. Incepu sa se plimbe aiurea pe strazi adancit in ganduri. daca ar fi fost zi, ceilalti demoni s-ar fi uitat [utin ciudat la el probabil. Era fparte ciufulit si nu purta decat o pereche de pantaloni de trening si papuci.
    Nu realiza cat mersese, visul si sarutul ii tot reveneau in minte. Ridica ochii si se pomeni in apropierea casei lui Jun. Daca tot era aici, ar putea sa discute cu el despre asta. Se apropie de usa si batu cu putere.
Sus In jos
Inque~
Membru
Membru

masculin Postari : 467
Activitate : 2778
I'm : Honey bee <3

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Dum 24 Iul - 15:10

Se gandise in continuu la Kyo, la ce ar putea face is la sentimentele lui. Chiar il placea? I se parea foarte ciudat acum ca chiar il sarutase, poate ca nu ar fi trebuit... Nu voia sa isi strice prietenia cu el. Daca nu s-ar fi potrivit ca si cuplu? Il luara niste fiori cand se gandi la asta. El si Kyo un cuplu... ce ciudat suna. Privea pe fereastra cu degetul la buze, er aingandurat si afectat.
    Isi pusese dopuri si isi bandajase urechile. Asa simtea ca nu mai auzea nimic, ca era surd si ca auzea totul la un volum prea mic. Nu era obisnuit asa si nu intelegea ce ii spuneau parintii. Il vazu pe Kyo pe fereastra, oare visa? Se uita mai bine, da, chiar, era Kyo, dar nu intelegea ce cauta noaptea singur pe strazi. Si il intriga faptul ca nu il putuse auzi cand venise. Nici acum nu il putea auzi si nu era departe de el. Se duse la usa si cand auzi bataile, o deschise, privindu-l surprins.
    -Ce faci aici? E tarziu. Intra.
    Mereu fusese protectiv cu el, asa tacut si lenes cum era. Dar nu voia sa i se intample ceva rau. Se bucura ca, totusi, se afla acolo in siguranta si nu in alta parte.
Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Lun 25 Iul - 1:37

Ridica ochii spre Jun cand acesta deschise usa. Privirile ii cazura pe urechile lui si un licar de suparare i se aprinse in ochi. Uitand pe moment de ce se afla acolo.
    -Parca ti-am spus sa nu faci asta! spuse el intrand si incepand sa urce spre camera prietenului sau.
    Deschise usa si se aseza pe pat. imagini din vis ii revenira in minte. De fiecare data cand se intampla asta ii venea din ce in ce mai greu sa le aluge. I se parea putin ciudata ideea ca el si Jun sa fie impreuna, dar ii si placea in acelasi timp.
    -Am avut un vis ciudat si am iesit sa-mi limpezesc gandurile. Nu eram atent pe unde mergeam si nu mi-am dat seama ca am ajuns aici. E vreo problema?
Sus In jos
Inque~
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Sam 30 Iul - 12:21

Fu putin surprins. Nu prea ii placea sa intre cineva in casa fara acord, dar era vorba de Kyo si spera ca avea un motiv bun. Il urma pana in camera lui si se aseza pe pat fara sa comenteze. Urechile ii erau okay si era noapte, oricum, nu-l vedea nimeni.
    -Nu-i nicio problema. Ce vis? il intreba.
    Kyo avusese noroc ca era treaz si ca parintii lui nu se trezisera. Totusi, el era dispus oricand sa il asculte, la orice ora. Se cunosteau de prea mult timp si erau prea buni prieteni ca sa il lase balta cand avea nevoie de el.
    In plus, acum simtea ca voia mai mult sa il vada, cu noile informatii. Problema era ca nu prea il auzea, se obisnuise sa ii auda bine si tare pe cei cu care vorbea, iar acum i se parea ca Kyo vorbea prea incet. Probabil ca asa auzeau si ceilalti, oare cum puteau intelege ceva din jur?
Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Sam 30 Iul - 12:30

Isi lasa capul pe spate gandidu-se cum sa ii povesteasca. Nu e foarte usor sa ii povestesti celui mai bun prieten ca ai visat ca aproape faceai dragoste cu el, totusi.
    -O sa sune foarte ciudat, adica nici eu nu pot sa cred ca am visat asa ceva....In primul rand te-am visat pe tine si erau mult mai apropiati, daca intelegi unde bat? Apoi te-ai ridicat de langa mine, mi-ai intors spatele si ai plecat.
    Pe masura ce ii povestea, inima incepea sa-i bata din ce in ce mai tare. se bucura acum ca Jun are urechile bandajate macar asa bataile inimii lui nu il mai dadeau de gol.
    Nu se uitase la prietenul lui cat vorbise. Era sigur ca avea fata putin rosie si daca bubuitul inimii nu il dadea de gol, asta sigur o facea.
Sus In jos
Inque~
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Sam 30 Iul - 13:18

Asculta atent, desi se chinui putin sa auda tot. Chiar visase asa ceva? El nu apucase inca sa se viseze pe sine cu Kyo in astfel de ipostaze, doar se gandise la asta si la ce aveau sa faca de atunci in colo.
    -In primul rand, n-o sa iti intorc niciodata spatele, ii spuse serios. Poti apela la mine de cate ori ai nevoie.
    Intoarse privirea in alta parte. Urma punctul doi si nu stia cum sa vorbeasca despre asta.
    -In al doilea rand... nu stiu ce sa spun... Totul a fost asa brusc, macar sa fi fost treptat. Dar ne-am trezit cu asta inainte sa ne dam seama.
    Mentinu o pauza mult timp, chiar incerca sa isi adune gandurile ca sa faca ceva. Nu stia ce avea Kyo de gand, dar era prea confuz el insusi ca sa se paota gandi la parerile lui Kyo.
    -Tu... ce parere ai? Vrei sa ramanem asa sau...? il intreba fara sa se uite la el.
Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Sam 30 Iul - 13:36

Si el era foarte confuz. Ii era frica sa nu-si strice prietenia cu Jun pentru ca pe altcineva nu prea mai avea. Se gandi la ce simtise cand Jun il sarutase si la vis. Ideea de a avea bratele lui Jun in jurul lui incepea sa-i surada din ce in ce mai tare. Totusi ideea de a strica o prieenie lunga il speria de moarte. Stia ca daca nu ar incerca, l-ar bantui mereu intrebarea "Ce s-ar fi intamplat daca?"
    Ridica ochii spre Jun si il privi serios.
    -E-eu as vrea sa incerc. Macar cateva zile, daca iese prost renuntam si ne prefacem ca nu s-a intamplat.
    Nu stia daca se va putea preface vreodata ca nu s-a intamplat nimic. El spera in sinea lui ca totul va merge bine si nu va fi nevoie sa se prefaca.
Sus In jos
Inque~
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Sam 30 Iul - 13:52

[justfy]Il privi cu ochi mari cand ii auzi raspunsul. Era agitat si se vedea asta pe el, nici nu avea nevoie de urechi ca sa ii auda bataile inimii, era sigur ca erau puternice. Ramase asa cateva secunde, incercand sa se imagineze in acea ipostaza cu Kyo si inima incepu sa ii bata mai tare. Sa incerce? Ii privi buzele, apoi ochii.
    -Kyo, nu stiu ce sa zic... Nu vreau sa stricam nimic si stim amandoi ca nu ne putem preface ca nu s-a intamplat.
    Era nesigur, dar ceva il impingea sa spuna da. Si totui, era prea precaut, trebuia sa isi ia toate masurile.
    -Oricum... nu vrei sa spunem tuturor, nu? Asta trebuie tinut secret. Si... in ce fel o sa fie diferit de cum e acum?
[/justify]
Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Sam 30 Iul - 14:07

Inghiti in sec, stia ce ar insemna sa afle lumea. Va di exact ca atunci cand puterile ii scapasera de sub control si toti incepusara sa-l ocoleasca. Isi atinse usor semnul de pe mana.
    -Nu as fi atat de prost incat sa spun cuiva. Ce naiba, doar ma cunosti, Jun?
    Cat despre partea cu ce avea sa fie diferit. Asta il cam baga rau in ceata. l crescuse fara parinti asa ca admosfera de cuplu ii cam lipsise din viata. I se paruse dragut ce auzise de la alti, sau cand vazuse cupluri. In afara de a i se parea dragut, nu simtise nimic altceva.
    -Nu stiu...adica visul meu a parut asa, ugh romantic. Daca asta e cuvantul potrivit, habar n-am. Ideea e ca nu cred ca exista o diferenta foarte mare intre noi doi si orice cuplu. Exceptand sarutarile si atingerile.
    Era usor incruntat si isi tot privea semnul. De parca dunga aceea neagra i-ar fi putut oferi vreun raspuns.
Sus In jos
Inque~
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Sam 30 Iul - 14:31

Nu stia cum aveau sa fie ei doi ca si cuplu, dar ar fi vrut sa incerce. Simtea nevoia sa fie u cuplu, spera doar sa nu fie curiozitatea cea care ii dicta. Romantic... Ce stia el despre romantism? Nimic. Nu stia cum sa se poarte, ce ar putea sa faca. Isi petrecea majoritaea timpului in padure, nu se interesase niciodata de romantism si nici nu vazuse de prea multe ori. Ii era relativ necunoscut. Stia sa fie el insusi si atat. Facu ochii mari.
    -Sarutari? Vrei sa te sarut?...
    Ii suradea ideea, dar, intr-un fel, incerca sa si-o alunge din minte, chiar daca deja ii pusese intrebarea. Era foarte ciudat pentru el sa treaca prin asa ceva. Isi dorea doar sa se termine mai repede, orice decizie ar lua. Nu suporta acea tensiune. Dar cel putin, nu putea auzi bataile inimii lui Kyo.
Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Sam 30 Iul - 14:41

Il privea prostit. Nu vroise sub nicio forma sa faca o aluzie legata de sarut in acel moment. Spusese pur si simplu ceea ce vazuse sau auzise la alti. Acum ca ii pusese intrebarea, parca il mancau buzele. Isi dadea seama ca prietenul lui e agitat si nu stia ce sa faca.
    Se apropie de el si ii mangaie usor fata.
    -Fa ceea ce simti, Jun! ii spuse el privindu-l in ochi si zambindu-i.
    Asa facea el mereu, lasa instinctul sa-i dicteze actiunile si spusele. Existau si cazuri in care mai si gandea inainte sa faca sau sa zica ceva, dar erau rare. De partea cu analiza se ocupa Jun. Mereu au format duo-ul instinct-analiza.
Sus In jos
Inque~
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Sam 30 Iul - 14:52

Il vazu ca se apropia de el si ii simti mana pe obrazul lui. Il privea surprins, il privise asa de cand intrase in casa lui. Sa faca ce simte... Ce ar fi trebuit sa faca? Poate ca si el trebuia sa isi asculte instinctul, asa cum facea Kyo. Macar o data in viata putea sa faca asta, dar parea a fi greu, parea ca nus e putea desprinde de analiza lui.
    Il privi pentru cateva secunde, parca cerand disperat ajutor. Apoi se apropie incet de el si isi lipi iar buzele de ale lui. Kyo voia sa fie sarutat, iar el nu avea nimic impotriva, ba chiar simtea ca voia si el. Se opri din respirat cateva clipe, incepand sa isi miste buzele pe ale lui. Erau dulci si parca nu se mai satura. Inchisese ochii, savurandu-le.
Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Sam 30 Iul - 15:02

Nu se asteptase ca Jun sa il asculte, dar se bucura ca o facuse. Ii inconjura gatul cu bratele lipindu-se usor de el. Inchise ochii lasand sarutul sa il cuprinda in totalitate. Isi misca usor buzele lasandu-l pe Jun sa conduca.
    In tot ce facea era obisnuit sa fie el conducatorul. Acum cu Jun nu simtea nevoia de a fi lider, tot ce vroia era sa se lase usor sa pluteasca. Ii cuprinse cateva suvite de par cu o mana lasandu-i gatul liber pentru ca mana cealalta sa se plimbe nestingherita.
Sus In jos
Inque~
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Lun 1 Aug - 12:17

Il surprindea ce facea Kyo, nu se asteptase sa fie in stare de asta, dar, dintre ei doi, el fusese mereu mai tupeist. Isi tinea mainile rigide pe talia lui, neindraznind macar sa il ia in brate. Ar fi vrut si, totusi, nu era sigur. Nu stia ce voia, dar pentru el, un sarut nu era niciodata nevinovat. Si avea cumva un sentiment ca prietenul sau nu dorea doar un sarut. Isi putea da seama dupa felul in care ii atingea gatul si parul. Era senzual sau poate ca asa simtea el.
    Se opri din sarut la un moment dat si privi in jos, catre buzele lui. Nu se departa de el, doar isi lipi fruntea de a sa.
    -Ce facem...? il intreba si apoi isi dadu seama ca fusese penibil. Scuze... Sunt confuz... M-am gandit toata ziua si nu am ajuns la o concluzie...
Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Lun 1 Aug - 12:50

Chicoti usor. Se intampla rar ca Jun sa fie stanjenit de ceva iar atunci cand se intampla asta, Kyoya simtise mereu nevoia sa ii fie alaturi si sa-l protejeze. Il pupa pe obraz si isi lipi din nou fruntea de a lui.
    -Cum ce? Incercamm sa o luam incet.
    Puse accent pe "incercam" pentru ca se cunostea bine pe sine si pe agitatia lui.
    -Daca crezi ca sar calu, da-mi una de sa-mi sara masesele, spuse el dandu-i un pupic scurt pe buze. tu cum te simti? Crezi ca poti sa-ti mai urmezi si instinctele din cand in cand?
Sus In jos
Inque~
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Mar 2 Aug - 11:10

Il privi inca nesigur, dar nu-i raspunse la intrebare. Doar isi lipi buzele de ale lui, imbratisandu-l. Nu mai fusese niciodata atat de aproape de el. Il mai imbratisase si alta data, chiar il mai pupase pe obraz, dar acum era crispat, retinut, chiar timid. Dar, cu toate astea, nu se putea lasa dominat de Kyo. Era calm si tolerant, dar orgolios.
    Incepu sa il sarute mai cu sete. Ii placea, pana la urma. Iar lumea oricum avea o parere proasta despre el si lenevitul lui, asa ca ce mai conta parerea ei? Asta era singurul lui impediment. Se opri putin din sarut, privindu-l. si ezita.
    -Okay... O luam incet. Dar sa stii ca nu ma pricep sa fiu romantic...
Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Mar 2 Aug - 11:21

Isi linse buzele vrand sa mai pastreze gustul buzelor lui Jun dupa ce acesta oprise sarutul. Romantic? Nici el nu avea habar de asa ceva. Kyoya isi urma mereu instinctul si abia apoi isi dadea sema daca gestul lui fusese romantic sau de orice alt fel.
    -Da ce eu stiu? La mine totul e pe instinct, Jun. Fac fara nicun stres fix ce simt in momentul ala, abia apoi ma gandesc daca am facut bine sau nu.
    Apuca de bandaj si incepu sa-l desfaca. Intelegea problema lui Jun cu auzul, da chiar ura faptul ca o rezolva printr-un acoperamnt care il facea sa arate ca si cum s-ar fi lovit la cap in timpul unei batai intr-un bar.
    -Asa, esti mult mai dragut fara asta.
    Ii zambi dulce si ii atinse usor urechile bucuros ca i le poate vedea din nou.
Sus In jos
Inque~
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Mar 2 Aug - 11:41

Il lasa sa ii desfaca bandajele, ii era oricum mult mai usor s ail auda asa. Zambi.
    -Iti bate tare inima.
    Il saruta din nou, punandu-si mana pe ceafa lui, ceea ce insemna ca il proteja si ii oferea incredere, dar era si posesiv.
    -De-acum in colo... vom fi iubiti?
    Probabil ca da, la raspunsul asta se astepta, dar si voia sa ii vada reactia lui Kyo. Oricum, in acest caz, nu credea ca avea sa se poarte diferit, poate doar putin mai grijuliu. Dar spera ca asta sa nu strice nimic.
Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Mar 2 Aug - 11:52

Isi puse mana in dreptul inimii. Da ii batea destul de tare.
    -Se pare ca mai nou inima mea face asta cand sunt cu tine.
    Zambi, nu il deranja deloc, ba chiar ii placea sentimentul. Il saruta scurt si continua sa-si plimbe degetele prin parul lui.
    -Tu ce crezi? rase el. Nu credea ca se va schimba chiar foarte mult relatia dintre ei. va fi probabil mai protectiv cu el. Mereu fusese asa mai ales de cand isi pierduse controlul cand era mic.
    Isi misca putin mana "ranita" si cateva firisoare de umbra materialiazata ii iesira din varful degetelor. Era un semn ca daca se va supara curand, risca sa-si piarda iar controlul. Isi ascunse repede mana la spate, nu vroia sa-l ingrijoreze pe Jun cu instabilitatea lui.
Sus In jos
Inque~
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Mar 2 Aug - 12:00

Kyo parea foarte relaxat in legatura cu asta, nu parea sa il ingrijoreze deloc, nu era deloc agitat. Ii batea inima pentru ca era emotionat, nicidecum nesigur si crispat ca el. Poate ca ar fi trebuit sa invete si el sa fie ca Kyo: degajat, ca si cand totul ar fi fost in regula.
    -Acum tu esti cel calm..., zambi.
    Si totusi, nu ii placea ideea de a fi iubiti doar pentru ca se sarutasera. Nu vedea legatura, dar nu il deranja, oricum.
    -Dar daca o sa fim impreuna... sa stii ca vreau sa fii doar al meu. Nu te impart cu nimeni.
Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Mar 2 Aug - 12:09

Acum ca Jun ii spusese asta, i se parea si lui putin ciudat. Cum de nu era el calm si nu tipase inca de sa-i trezeasca pe parintii prietenului sau, nu ca ar fi fost prima data.
    Ultima replica il amuza putin. Nici el nu l-ar fi impartit pe Jun cu nimeni. Stia ca ceilalti nu ii inteleg pe niciunul dintre ei asa ca nu avea cu cine sa il imparta. A, ba da, avea cu..
    -Nici macar cu ursul meu?
    O spusese in gluma, dar tinea mult la ursul acela urias de plus. Nu ar fi renuntat la Ruka pentru nimic in lume, doar era ultimul lucru pe care il cumparasera parintii lui.
Sus In jos
Inque~
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   Mar 2 Aug - 12:18

Zambi si incepu sa se joace cu parul lui. Isi auzea propriile atingeri, parul acestuia cum fosnea si ii placea sa il auda.
    -Bine, fac o exceptie pentru el. Si tu va trebui sa faci o exceptie pentru perna mea.
    Il saruta scurt, continuand sa se joace cu suvita lui de par.
    -Dormi aici in seara asta, ii spuse, fara sa lase loc de raspuns.
    Dormeau impreuna destul de des, atunci cand Jun trecea pe la acesta care locuia singur, doar sa-i tina companie. Si se obisnuisera sa doarma impreuna din copilarie, dar acum parca era altceva. Il saruta din nou, apoi il intinse langa el si isi petrecu bratul in jurul lui. Era confortabil, chiar daca ii auzea inima cum batea puternic.

Rog un admin sa inchida topicul.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Midnight confessions   

Sus In jos

Midnight confessions
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic Girls :: Angels and Demons-
Mergi direct la: