Magic Girls
Hellau here. ;*
Bun venit pe un forum pe care nu te vei plictisii. Suna a cliseu nu ? Fa-ti cont si lasa-ne sa iti dovedim !

AcasaAcasa  HomeHome  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  ParteneriParteneri  

Distribuiţi | 

I'll take a break only if i want to

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Choco Freak <3
Membru
Membru

feminin Postari : 402
Activitate : 2698
I'm : always dreaming

MesajSubiect: I'll take a break only if i want to   Lun 8 Aug - 6:59

Rezumarea primului mesaj :

Kyoya se trezi ca de obicei odata cu zorile. isi facu rapid ceva de mancare apoi isi lua geanta in care isi bagase pranzul si cartea cu descantece, isi lua arcul de pe hol si iesi din casa. Cu castile in urehi incepu sa cutreiere imprejurimile cautand un loc unde sa se antreneze. Vroia un loc linistit unde sa exerseze cateva vraji grele si sa traga cu arcul. Tot cautand, ajunse pe malul lacului si decise sa se opreasca aici. Isi lasa geanta pe pamant si isi pregati arcul. Crea cateva sageti de umbra pe care le tragea in lac. Pocni apoi din degete scotandu-le din apa si facandu-le sa se intoarca la el. Vroia sa vada cat de mult rezistra acele sageti sub apa.
Sus In jos

AutorMesaj
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Vin 12 Aug - 3:02

Ridica din umeri cand vazu mingea fetei. Ii era indiferent ca juca cu o minge reala sau cu una de umbra. Dupa ce roscata arunca, Kyoya isi concentra energia in maini racindu-si-le apoi lovi minge cu putere si ii dadu un efect de rotatie.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

feminin Postari : 2095
Activitate : 4605
I'm : into you ♥♥

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Vin 12 Aug - 3:24

Monique prinse mingea si zise plictisita.
-Aaah... M-am razgandit. Am chef de baseball.
Monique se concentra din nou, aducand langa ea doua bate, o minge si niste baze.
-Eei... si mai am o idee. Am chef de baseball pe gheata.
Il ridica pe Kyoya in aer, iesi din lac, darama, fileul si transforma lacul intr-un patinoar, apoi fixa bazele tot cu ajutorul mintii.
Mai teleporta si doua perechi de patine si ii intinse o pereche si o bata lui Kyoya, dupa care il lasa pe pamant.

Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Vin 12 Aug - 5:02

Isi dadu ochii peste cap cand se afla in aer. Da nehotarata mai era. Astepta sa il lase jos apoi se indrepta cu grija spre malul lacului si se imbraca.
    Isi netezi putin blana de pe spatele vestei si si-o trase pe el.
    -Nu ma bag la baseball. Ma cam plictiseste jocu mai ales ca suntem doar doua persone.
    Se aseza pe jos cu genunchi indoiti sub el, isi deschise cartea pe care o sprijini de genunchi si incepu sa citeasca. Era curios cum aflase ea de relatia lui cu Jun pentru ca i-ar fi fost imposibil sa-i vada i-ar Jun ar fi auzit-o daca s-ar fi apropiat sa le citeasca gandurile.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Vin 12 Aug - 5:37

-Pai... rezolv eu asta.
Intai se gandi la Jun... Probabil ca n-ar fi vrut sa vada.
-Mda. Gata. Numai jucam baseball.
Monique facu gheta si echipamentul sa dispara, apoi adauga:
Hai sa jucam ceva mai de lux...
Se gandi putin apoi zise:
-Vom juca biliard !
Monique facu sa apa o masa de biliard insotita de doua tac-uri si un set de bile.
Apoi pocni din degete si fluturandu-si mainile de la umeri pana putin mai sus de genunchi, se schimba intr-o rochie lejera, neagra, acoperita de matase.
Apoi ii arunca un tac lui Kyoya si scoase suportul in care erau tinute bilele colorate.

Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Vin 12 Aug - 10:55

Se uita ciudat la ea. Biliard? Pe bune? Si care era faza cu rochia. Nici nu se sinchisi sa prinda tacul.
    -Glumesti, nu?
    Isi indrepta din nou privirea spre carte si continua sa citeasca. El nu era genul care sa joace asa ceva. Putea sa fie sofisticat, dar biliardul ar fi fost ultima lui alegere in acest moment.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Vin 12 Aug - 20:41

-Oh, hai ! Vrei sa zici ca n-ai jucat niciodata biliard ? Monique zambi si facu ochii mari. Ei haide ! Nu-i asa de greu ! Ia tacul, ca sa nu-mi lasi impresia ca esti un mare las !
Apoi Monique pocni din degete si-si prinse parul elegant, la spate, intr-o coada de cal. Mai pocni a doua oara reimprospatandu-si rujul de pe buze. La fel facu si pentru rimel si pudra. Apoi isi inchise ochii, aducandu-i la un verde smarald, stralucitor.

Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Sam 13 Aug - 4:47

Kyoya ridica ochii spre ea si o privi ciudat. Ce era cu ea?
    -Am jucat biliard si nu sunt un las doar pentru ca nu vreau sa ma joc acum cu tine, copilito. De ce te-ai gatit asa, nu vad rostul.
    Isi inchise cartea si continua sa o priveasca.
    -Ia, spune-mi mai bine, de unde ai aflat de mine si Jun?
    Stia ca nu ar fi avut cum sa ii vada asaa ca era foarte curios cum de aflase de relatia lor.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Sam 13 Aug - 7:55

-Ei bine, e adevarat ca nu ti-am citit tie gandurile... pur si simplu stiu. Nah ! In orice caz, eu chiar vreau sa joc biliard acum si in al doilea rand nu-mi place sa mi se zica copilita ! spuse sec Monique.
Apoi pocni din degete si il imbraca pe Kyoya intr-un costum elegant, negru, cu o cravata rosie.

Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Dum 14 Aug - 10:19

Nu prea era multumit de raspunsul fetei, da nu avu timp sa raspunda pentru ca se trezi imbracat ca de gala. Se ridica in picioare si o privi glacial.
    -Ti-am mai spus si iti repet: nu vreau sa joc. Nu ma poti obliga daca nu vreau.
    Apuca de cravata si si-o scoase apoi facu la fel si cu restu hainelor. Isi apuca geanta si scoase de acolo perechea de pantaloni si maieul de rezerva.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Dum 14 Aug - 21:34

Monique nu se lasa mai prejos.
Mai pocni o data din degete si-l imbraca in alt costum, dupa care ii ridica toate lucrurile in aer si zise calma:
-Bine, nu credeam ca voi face asta, dar te rog sa joci !

Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Lun 15 Aug - 2:08

Tupeul fetei incepea sa il calce usor pe nervi. Care parte din faptul ca nu avea chef sa joace nu intelegea.? Isi dadu sacoul jos si ridica manecile camasii, arunca o privire scurta "cicatricii" din copilarie, totul era in regula...inca.
    -Monique, ai o problema cu refuzurile? O sa iti spun pe litere poate asa intelegi n-u-s-u-n-t-i-n-t-e-r-e-s-a-t-s-a-j-o-c! Il enervau persoanele insistente iar daca roscata mai continua asa supararea lui va creste la maxim
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Lun 15 Aug - 9:29

-Okay. Bine. Gata. Stiuuuu !
Pocni din degete si echipamentul de biliard disparu. Se imbraca apoi cu o fusta scurta alba, un tricou rosu lejer si isi desfacu parul, apoi isi puse o sapta pe cap si se incalta cu o pereche de tenesi negri. Apoi mai pocni o data din degete si in fata ei aparu un fileu imens si doua palete de tenis de camp insotite de o minge galbena-verzuie.
-Jucam tenis de camp !! Sau...
Mai pocni din degete si aparura doua palete de badminton si un fluturas.
-Sau daca vrei putem juca badminton ! Tu alegi !

Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Lun 15 Aug - 10:53

Kyoya se lovi usor peste frunte. Nu il interesau astfel de jocuri. I se pareau lipsite de actiune si il plictiseau.
    -In primul rand vreau sa ma schimbi din hainele astea si sa-mi dai lucrurile inapoi. In al doilea rand: ce e cu jocurile astea? Nu sunt genul meu si ma plictisesc.
    Trase aer adanc si piept si isi trecu maan prin par aranjandu-si bretonul.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Lun 15 Aug - 21:43

-Oh, doamne. Esti atat de P.L.I.C.T.I.S.I.T.O.R. !!!
Apoi facu ca totul sa dispara si-l imbraca pe Kyoya in hainele lui.
-Si ce vrei sa faci mai exact, domnule tocilar total plictisitor ??

Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Mar 16 Aug - 2:49

Se uita ciudat la ea. Nu era tocilar doar pentru ca nu vroia sa joace ce ii placea ei.
    -Unu la mana: nu sunt tocilar. Doi la mana: nu sunt plictisitor doar pentru ca nu-mi plac jocurile care iti plac tie.
    Avea un ton cam iritat, tocmai fusese jignit si ura asta. La el nu contau neaparat cuvintele folosite pentru al jigni, ci persoana care le rostea. Considera ca atat timp cat nu il cunostea, roscata nu avea niciun drept sa-l catalogheze in vreun fel.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Mar 16 Aug - 3:29

-Hey, esti plictisitor pentru ca nu faci nimic !! Uite, zi-mi ce jocuri iti plac tie !! Pentru ca eu una chiar ma plictisesc !! spuse Monique cam enervata.

Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Mier 17 Aug - 1:19

-Scuzati-ma ca sunt pretentios la jocuri, domnisoara! spuse el sarcastic simtind cum se enerveaza. Baschet, handball volei astea imi plac. Jocuri care implica mai multa miscare decat sa alergi de colo colo pe o jumatate de teren cu o racheta in mana. Inceteaza cu cuvintele jignitoare, nu ma cunosti, nu ai dreptul sa mi le adresezi.
Ultima fraza o rostise pe un ton dur si poruncitor, ochii scaparandu-i putin.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Mier 17 Aug - 7:25

-Uugh... mi s-a facut pielea de gaina. replica sarcastic Monique. Pun pariu ca te pot bate mar la toate astea trei. Problema e ca nu prea avem echipe. Iar voleiul mi se pare plictisitor. Adica care e diferenta dintre volei si tenis ? La ambele trebuie doar sa alergi dupa o minge, fie ea mare, mica, cu racheta sau fara. Si ce-i cu baschetul ? Nu prea te vad un tip atat de inalt. Daca ma gandesc mai bine ti-ar trebui niste tocuri, ca sa ajungi la inaltimea mea normala. Ha ! N-am nicun drept sa te critic, nu ? Dar ce ? Eu nu te-am criticat. Ti-am zis doar ce impresie mi-am facut despre tine. Poate ca as fi avut alta, daca ti-ai mai salta nasul din cartea aia si ai incerca sa te dedici altor activititati mai interesante, mai educative, mai incitante. Ca de exemplu, inotul sau jocuri care iti testeaza perspicacitatea precum sahul, remi, chiar si mah-jong. Spune-mi cate ceva despre tine ! Vorbeste despre viata ta de zi cu zi ! Singurele lucruri pe care le stiu despre tine este ca te bagi in seama cam mult, apoi iti bagi nasul indeferent intr-o carte, dupa care refuzi sa joci ceva si in plus incepi sa te enervezi ca un capcaun, doar pentru ca ti-am spus ca esti plictisitor si tocilar, ceea ce se vede foarte bine din comportamentul tau ! Te-ai gandit macar o clipa ca poate am vrut sa ma imprietenesc cu tine ? Dar de fiecare data cand vrreau sa comunic cu tine ma lovesc de un zid inalt si cenusiu, fara nicio intrare. Mie nu-mi pasa daca n-ai chef de tenis sau altceva. Dar ar trebui sa spui mai mult decat `Eeei.. n-am chef.` Ar trebui sa mai socializezi un pic. Nu cred ca-ti dai seama, dar eu chiar incerc sa fiu draguta cu tine, dar indiferenta ta e prea mare. Parca viata ta s-ar rezuma numai la partea demonica din tine. Nu crezi ca ar fi cazul sa iei o pauza si sa privesti lumea asa cum e ea ? Ca Jun, de exemplu. Imi place felul lui de-a fi. Felul in care ii pasa. De natura, de viata. Nu la fel de mult ca puterile lui. La felul cum reuseste sa comunice. Nu-ti cer sa te schimbi. Iti cer doar sa deschizi ochii.

Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Mier 17 Aug - 11:27

Kyoya o asculta si incepu sa se enerveze inca de la primele cuvinte, dar o lasa sa-si termine tirada.
    -Asculta si casca-ti urechile pentru ca nu-mi place sa ma repet. Este o doferenta intreo volei si tenis chiar si prin faptul ca voleiul este sport de echipe si cere mai multi jucatori ca sa iasa ceva cum trebuie. Nu stiu de ce inaltime normala vorbesti tu, eu am 1.80m inaltime si asta e destul de bine pentru baschet. Am decis sa te ignor pentru ca aproape m-ai obligat sa joc biliard cu tine, plus ca te-ai mai si gatit ca si cum ai fi mers la premiera unui film. Nu e nevoie de asta pentru un joc amarat de biliard. Ai pomenit macar o data de sah sau mah-jong inainte, nu nu ai pomenit. Daca vroiai sa afli ceva despre mine, puteai sa intrebi. Vad ca poti sa deschizi gura casa faci reprosuri, da ca sa pui doua trei intreberi, nu poti. am refuzat sa joc ceea ce iti place tie, si tu ai fi facut la fel daca cineva ti-ar fi impus sa joci ceva ce nu-ti place. M-am enervat pentru ca m-ai jignit iar eu nu suport asta. Nu permit nimanui sa-mi dea un calificativ desi ma stie de cat timp...1 ora sau in fine putin mai mult. Daca vroiai sa te imprietenesti cu mine, nu-mi impuneai sa fac ceva ce nu-mi place doar ca sa te simti tu bine, nu asa se face! Nu vad unde ai fost draguta cand m-ai ridicat de vreo doua ori in aer si mi-ai luat si lucrurile, o scuza-ma asa se manifesta mai nou amabilitatea, iarta-ma ca nu am stiut! Sa nu indraznesti sa ma mai compari vreodata cu Jun. Da, stiu ca suntem diferiti si ca el arata mult mai bine decat mine ca ii pasa de natura, dar eu am stilul meu de a arata asta si el pe al lui. A, sa nu uit, cand o sa duci viata pe care am ds-o eu, atunci sa vii la mine si sa-mi spui ca nu am ochii deschisi! spuse ultima parte aproape urland. Tupeul fetei i se parea incredibil. Dupa ce ca il insultase si isi batuse joc de el, tot ea zicea ca e cea draguta si ca incercase sa se imprieteneasca cu el. Da sigur, Kyoya va crede asta cand or zbura porcii.
    In timp ce vorbea simtea o fierbinteala in bratul "ranit". Isi duse mana la spate si spera sa nu isi piarda controlul sau daca si-l va pierde sa aiba timp sa plece de acolo.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Mier 17 Aug - 21:40

-Uite inca o diferenta ! Eu sunt calma. spuse Monique sec. Despre asta e vorba. Poate daca ai fi reactionat mai normal si nu cu nervii in creier, mi-as fi dat seama ce-ti place sau pur si simplu nu te-as mai fi `obligat` sa joci ceva care nu te intereseaza. Si pardon, daca tu nu stii ce-i aia gluma.. Crezi ca te-am ridicat in aer cu rautate sau ceva de genul. Daca vrei sa stii asta le mai fac cateodata si prietenilor mei, asa fara niciun motiv, dar ei nu se inrosesc si inceap sa-si verse nervii pe mine ! Tu chiar nu intelegi ca avand fata asta de magar posac, n-ai cum sa ma faci sa-ti spun `Oh, Kyoya, esti un tip atat de dragut si inteligent !` Scuze, domnule nervos, dar daca nu poti lasa si tu ceva de la tine, nu vei reusi sa ma intelegi sau macar sa ne agream unul pe altul. Cat de draguta, vrei sa fiu eu, dupa ce imi reprosezi niste chestii asa de penibile, cum ar fi ridicatul in aer si schimbatul unor haine ? Oh crede-ma daca as fi atat de scorpie cum ma crezi tu pana acum ai fi avut gatul rupt in doua !

Sus In jos
Choco Freak <3
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Vin 19 Aug - 13:20

Kyoya isi dadu ochii peste cap.
    -Nu sunt prieten cu tine, nu iti permit sa faci asa! Daca iti amintesti, am fost dragut si calm cand ti-am spus ca nu-ti place biliardul. Incerca sa pastreze un ton calm, nu avea chef de "accidente" acolo. Ii intoarse spatele si incepu sa mearga spre umbra copacilor. Eu plec, am lucruri mai bune de facut decat sa ma cert cu tine, tonul lui adauga si un "copilas" dar nu rostise cuvantul.
Sus In jos
♥ Californian Queen ♥
Semi-Activ
Semi-Activ

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   Vin 19 Aug - 21:23

-Stii ca cedezi prea usor ?
Monique se gandi putin apoi aduga:
-Mai bine nu raspunzi... oricum imi doream putina liniste..
Monique se dezbraca si intra in apa fara sa-si tina respiratia...
Dupa cateva secunde la suprafata lacului se zarira firicele rosii de sange si un trup inerti plutea pe fundul acestuia...

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I'll take a break only if i want to   

Sus In jos

I'll take a break only if i want to
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic Girls :: Angels and Demons-
Mergi direct la: